Idec GT3A-3AD24 DPDT Multi Range Timer 24Vac/dc
  • RM69.00
Add to Wish List
Compare this Product
Ask a Question
Ex Tax: RM69.00
Availability: In Stock
Product Code: 0135
Descriptions:
The IDEC GT3A series, GT3A-3AD24 is a 8 pin, plug-in, delayed DPDT contact, multi-function timer having 24V AC/24V DC operating voltage. It has time range between 0.1s - 180 hours and output of 240V AC, 24V DC, 5A.
Specifications:
Brand: Idec
Model: GT3A-3AD24
Supply Voltage : 24V ac/dc
Mounting Type: Plug-In
Number of Contacts: 8
Maximum Current: 5A